Lubelskie Stowarzyszenie Gospel

Lubelskie Stowarzyszenie Gospel powstało w 2008 roku z inspiracji osób związanych z krakowskim Stowarzyszeniem Gospel. Główne cele LSG to rozpowszechnianie muzyki gospel oraz wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, propagowanie aktywnego udziału w kulturze oraz zwiększenia swojej wiedzy w tym zakresie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Stowarzyszenie wspiera chóry i zespoły gospel. Jest organizatorem Festiwalu Wiosna Gospel w Lublinie oraz warsztatów i koncertów muzyki gospel.

Dlaczego to robimy?

Żyjemy w czasach, kiedy ludzie większość wolnego czasu spędzają przed komputerem lub z telefonem w ręce. Troska o innych, relacje międzyludzkie, ponadczasowe wartości takie jak szczerość, uczciwość i altruizm przestają być prawdziwe w świecie, który istnieje wirtualnie, w świecie, w którym drugiego człowieka postrzega się przez pryzmat tego co posiada. Dlatego tak ważne jest podejmowanie aktywności, które niosą za sobą możliwość oderwania się od wirtualnego życia, umożliwiają rozwijanie talentów, budowanie prawdziwych i trwałych więzi z innymi oraz uczą pielęgnowania najważniejszych wartości. To wszystko można znaleźć dzięki muzyce gospel.

Do czego dążymy?

Pragniemy rozszerzać zakres naszych działań, organizować więcej koncertów, warsztatów, stałych zajęć muzycznych dla dzieci i młodzieży, by zyskały na tym dzieci z mniej zamożnych rodzin, których nie stać na szkoły śpiewu. Kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu chóru oraz organizowaniu warsztatów pokazało nam, jak wiele młodych osób pragnie śpiewać i chce angażować się w działania muzyczne. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom i dać młodym ludziom możliwość rozwijania się muzycznie, pokazać alternatywny sposób spędzania wolnego czasu wśród ludzi pełnych pasji i zaangażowania, bez względu na wiek, pochodzenie czy poglądy.

Czego potrzebujemy?

Chcemy pomagać innym w odkrywaniu ich talentów muzycznych, jednak nie jesteśmy w stanie tego robić bez choćby minimalnego nakładu finansowego. Wszystko co robimy, robimy całkowicie non profit, jednak musimy opłacić nagłośnienie na koncercie, wynagrodzić instruktorów którzy przyjeżdżają na warsztaty, czy wydrukować kilkaset śpiewników dla dzieciaków. Dlatego tak ważna jest dla nas każda otrzymana złotówka. I dlatego też chcemy prosić Państwa o wsparcie finansowe – każdy grosz przekazany na konto Lubelskiego Stowarzyszenia Gospel to inwestycja w młodych ludzi. Inwestycja w ich talenty, marzenia i przyszłość.

Lubelskie Stowarzyszenie Gospel

NIP 7123145917

       REGON 060410866

       KRS 0000314434

Numer konta:

        Alior Bank 76 2490 0005 0000 4500 8436 9416

Dane konta dla przelewów zagranicznych: SWIFT CODE: ALBPPLPW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.